Akademia Małego Kodera

Akademia Małego Kodera to zajęcia dla dzieci, w wieku 6-8 lat, w czasie których udowadniamy, że nie trzeba interesować się nowymi technologiami, aby uczyć się programowania. Na zajęciach dzieci uczą się podstaw programowania blokowego w programie ScratchJr, programują roboty ozobot, a także rozpoczynają przygodę z innowacyjną grą do nauki programowania dla najmłodszych – ScottieGo.

Akademia Małego Kodera to mnóstwo kreatywnej zabawy, a wykorzystanie innowacyjnych narzędzi pozwala zaangażować uczestników i odkryć przed nimi smak nieskończonych możliwości programowania. Dzieci na czas zajęć otrzymają tablety z zainstalowanymi aplikacjami.

Najważniejsze umiejętności, jakie zdobywa Mały Koder:

  • poznaje podstawowe pojęcia programowania,
  • rozwija kreatywność i umiejętność logicznego myślenia,
  • uczy się podejmowania samodzielnych decyzji,
  • uczy się rozumienia nowych technologii i korzystania z nich.

Szczegóły kursu: 

  • Wiek dziecka: 6-8 lat
  • Poziom: podstawowy
  • Czas zajęć: 12 spotkań po 60 minut
  • Miejsce: Szkoła Da Vinci w Krakowie
  • Cena zajęć:  zapytaj

Dlaczego nauka z tabletem?  

Tablety angażują dzieci i zwiększają ich zainteresowanie nauką. Dla wielu z nich tablet to teraz najlepsza zabawka. Warto wykorzystać to zainteresowanie. Ponadto jest wiele interesujących aplikacji i gier, które pomagają w nauce programowania. Są to między innymi: ScrachJr, Kodable, SpriteBox, Minecraft. Aplikacje te dostępne są zarówno na iPady, jak i na tablety z systemem Android.

Dlaczego warto rozpocząć naukę w wieku 5-6 lat?  

Przygodę z programowaniem warto rozpocząć jak najwcześniej. Nauka programowania to przede wszystkim umiejętność rozwiązywania problemów. W Akademii Kodera uczymy dzieci programowania łącząc dobrą zabawę z nauką praktycznych umiejętności – dzieci poznają języki programowania, programują roboty, tworzą animacje i proste gry. Ucząc się programowania najmłodsi rozwijają nie tylko swoją kreatywność, ale zdobywają umiejętności, które zapewniają sukces i lepsze zrozumienie otaczającego świata.

Zapisz Dziecko na zajęcia

Akademia Małego Kodera, grupa 6-8 lat,

Jak zapisać dziecko na zajęcia:

 Akceptuję Regulamin Akademii Kodera
Zgłaszający wyrażą zgodę na przetwarzanie, uaktualnianie i gromadzenie jego danych osobowych oraz danych osobowych uczestnika w celu wysyłania informacji o zajęciach organizowanych przez Organizatora.

null

Otwarte warsztaty programowania dla dzieci 8-12 lat

Już 31 maja zapraszamy na otwarte warsztaty programowania robotów i druku 3d. Zajęcia odbędą się w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.
Zobacz więcej...

null

Kurs Code Designer dla dzieci 9-12 lat

Kurs przeznaczony dla miłośników gier. Kurs wprowadza dzieci do poznania podstawowych koncepcji kodowania od programowania obiektowego, poprzez tworzenie interaktywnych historii, po proste gry i animacje.
Zobacz więcej...